Fotokniha

           Fotokniha je nástroj, jak esteticky uchovat vzpomínky na určité momenty a situace zaznamenané prostřednictvím digitálních fotografií.

             Bude asi lákat hodně lidí protože můžete rozvinou velkou fantazii a můžete si jí vyzdobit podle sebe a co kus může být originál.

            Jeden z největších výrobců fotoknih je Happy Foto. Velmi často má různé akce na různé typy fotoknih a to až s 50% slevou. Zaznamenal jsem stížnosti na lepenou vazbu, a to na vypadávající listy již po pár měsíci používání. Je možné, že to byla jen jedna malá nepovedená série, já jsem podobné problémy nezaznamenal. Program na vytvoření fotoknihy nebo nějakého foto dárku je možné stáhnou zde. Velmi často je program aktualizován a je třeba používat nové verze, jinak se nedá fotokniha objednat.

            Další velký výrobce fotoknih Book-Maker vsází na svojí kvalitu.  Dá se ušetřit pomocí slevových kupónů.

            K dalším známým výrobcům patří například CeWe-Fotoknihy disponující velikým výběrem vazeb. Jejich kiosky stojí v hodně obchodech, mají hodně sběrných (pro ty co nepoužívají internet) míst a mnoho výdejních míst. Program je podobný konkurenci.

            Další z výrobců je Bontia, který nabízí 28 kompletně připravených fotoknih (šablon). Jsou nápadité a efektní a těm, kteří se nechtějí zabývat vlastní tvorbou fotoknihy, může vyhovovat jen nasypat fotky a nějaký text a je hotovo. Velmi jednoduchý program na tvorbu fotoknih.

            Pokud nechcete instalovat žádný program pro tvorbu fotoknih je Piklio ta správná volba. Stačí vám jen mít své fotky a internetový prohlížeč pro vytvoření fotoknihy.

            Druhý čistě webowý zhotovitel fotoknih je raiče.net. Stačí vám jen mít své fotky a internetový prohlížeč pro vytvoření fotoknihy, vyzkoušete.

            FOTO MORAVA je další českou, nebo spíš moravskou firmou, která nabízí tisk fotoknih. Využívá k tomu programu od ImageDesku, který je počeštěný. Nelekněte se instalace je v AJ, ale při prvním spuštění zvolíte češtinu.

            Největší český prodejce fotoaparátů Foto Škoda má i své fotoslužby, kde si můžete vyrobit pomocí jejich programu fotoknihu.

            Zahraniční výrobce fotoknich Blurb je velmi kvalitní, rychlý a cenově srovnatelný, ale komunikuje pouze anglicky. I program je v AJ. Komu to nevadí, doporučuji určitě nebudete zklamaní.