Jak můžete získat svojí fotoknihu.

         Verze 1. (osobní kontakt) (Praha a blízké okolí, jinak se musíme dohodnout na cestovném.)

a)     Přijedu k Vám nebo si dáme někde schůzku, do mého notebooku si stáhnu vaše materiály (fotky, texty) a vyžádám si informace nutné k výrobě fotoknihy. Kniha by měla popisovat nějaký Váš příběh, Vaše zážitky. Měla by být chronologická, přehledná a vtipná. Zvolíme velikost (obvykle A4) knihy a počet listů (tady záleží taky na tématu a počtu a kvalitě fotek). Tohle nám zabere cca1 – 2 hodiny.

b)     Pak přijde fáze zpracování. Musím provést výběr fotek, každá fotka se většinou musí digitálně upravit (korekce červených očí, drobné retuše a podobně), ořez a umístěni na stránky fotoknihy a navrhnout komentáře (které budu mít předjednané) to celé mi zabere zhruba 10 – 50 hodin záleží na velikosti knihy.

c)      Znovu se setkáme, v PC ukážu výslednou nevytištěnou knihu k odsouhlasení s možnosti udělat změny doplnit Vaše komentáře a podobně. cca1 – 2 hodiny. d)     Zapracuji poslední změny a pošlu do tisku. 1 – 2 dny zpracování. Tiskárně to trvá cca 10 pracovních dnů. Dle dohody buď přijde kniha na dobírku na Vaši adresu, nebo Vám jí předám.

         Verze 2. (Zadání práce bez osobního kontaktu)

a)     Domluvíme se na základních podmínkách např. přes e-mail, nebo telefonicky.

b)     Zaslání fotek vypálené CD nebo DVD poštou, nebo emailem, nebo přes internet např. přes servery eDisk.cz, leteckaposta.cz, uloz.to, www.uschovna.cz

c)      Po stažení fotek domluva na příběhu popř. komentářích. Kniha by měla popisovat nějaký Váš příběh, Vaše zážitky. Měla by být chronologická, přehledná a vtipná. Zvolíme velikost (obvykle A4)knihy a počet listů (tady záleží taky na tématu a počtu a kvalitě fotek)

d)     Pak přijde fáze zpracování. Musím provést výběr fotek, každá fotka se většinou musí digitálně upravit (korekce červených očí, drobné retuše a podobně), ořez a umístěni na stránky fotoknihy a navrhnout komentáře (které budu mít předjednané) to celé mi zabere zhruba 10 – 50 hodin záleží na velikosti knihy.

e)     Pošlu e-mailem nebo přes výše zmíněné servery elektronicky návrh knihy pro schválení popř. doplnění vlastních komentářů a textů.

f)      Zapracuji poslední změny a pošlu do tisku. 1 – 2 dny zpracování. Tiskárně to trvá cca 10 pracovních dnů. Dle dohody buď přijde kniha na dobírku na Vaši adresu, nebo jí pošlu já.

  Stejně se dá postupovat i při výrobě ostatních předmětu z fotogafii.